WARSZTATY - NMT

Przejdź do treści
KURS TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

Opis zajęć :
Uczestnicy kursu zapoznają się z zestawem zadań, które budują zrozumienie struktur, w jakich ciało może poruszać się w przestrzeni (poziomy, wysokości, głębokości). Będziemy pracować wokół umiejętności związanych z równowagą pomiędzy impulsem wewnętrznym a informacją zewnętrzną. Poznamy technikę tańca współczesnego, w tym takie zagadnienia, jak min.: ruch w pionie, poza pionem, na podłodze, względem podłogi , nad podłogą, praca z centrum. POZNAMY NARZĘDZIA POGŁĘBIAJĄCE ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA. Tu szczególnie uwagę zwrócimy na zagadnienie napięcia i rozluźnienia w ruchu, a także na ciężar, impuls, anatomię w tańcu, obrazy mentalne a jakość ruchu, ciało w CZASIE I PRZESTRZENI, PRZESTRZEŃ W CIELE. Zajęcia dedykowane będą również IMPROWIZACJI W TAŃCU, poszukiwaniu własnego potencjału twórczego, zdobywaniu narzędzi potrzebnych do kreowania własnego ,,języka ciała''. Zmierzymy się także z zagadnieniem pracy z ciężarem swoim i partnera. Jak koordynować trzy środki ciężkości. Jak rozwijać kreatywność tańcząc w kontakcie. Zdobywając tę wiedzę będziemy uczyć się jak dzięki partnerowi możemy zacząć pracować w powietrzu.

Kurs jest dedykowany każdemu, kto chce rozpocząć przygodę z tańcem współczesnym, a także osobom, które chciałyby poszerzyć swoje spektrum wiedzy i umiejętności ruchowych.
Zajęcia prowadzone będą przez Ewę Staroń - pedagoga tańca i choreografa Niezależnej Manufaktury Tanecznej.

Prosimy o przyniesienie ze sobą, długich wygodnych spodni, bluzy z długim rękawem. Zajęcia odbywają się w skarpetach i boso.

koszt :
50 zł - zajęcia pojedyncze
360 zł - kurs (8 zajęć)
zapisy : drogą e-mailową cia.wroclaw.pl@gmail.com
wymagana ilość osób : 8-12
z a p r a s z a m y
Wróć do spisu treści