Sztuka s pokoju 2020 - NMT

Przejdź do treści

W obliczu obecnego kryzysu, trudnej sytuacji zagrożenia zdrowia, życia, walki z nieznanym wrogiem - wirusem, okazuje się, że warto podążać za impulsami kreatywności i talentu, nie zważając na stan posiadania czy braku, że właśnie sztuka pozwala przetrwać zamknięcie. Uczestnictwo w kulturze pozwala odegnać złe myśli, niweluje strach, a dla części z nas stanowić może punkt wyjścia do realizacji własnych procesów twórczych, przyczynek do rozwoju siebie, poznania nowych możliwości i rozkwitu talentu.

Niedoskonale, bo poprzez niedoskonałe jeszcze narzędzia w świecie cyfrowym, chcielibyśmy podzielić się tym, co posiadamy najlepszego, własnym życiem, doświadczeniem i energią twórczą. Towarzyszyć ludziom zmartwionym, smutnym, przytłoczonym epidemią, recesją. Przynosić ulgę, pocieszenie, dobre słowo, a także konkretną wiedzę, warsztat techniczny, inspirację, poczucie sprawczości, humor. Zaprosić sztukę do domostw, oswoić ją na tyle, żeby została przez Was polubiona i uwewnętrzniona, by stała się w przyszłości ważna i potrzebna. W cyklu cotygodniowych spotkań na tym kanale zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte zajęcia wokalne i ruchowe, na blogu www.panipisze.info pojawią się artykuły i podcasty. Wzbogacimy dodatkowo program artystyczny internetową premierą webinaru, specjalnie stworzoną dla społeczności projektowej.

Mamy nadzieję, że po zakończeniu pandemii, program zostanie z nami, zacznie żyć własnym życiem, rozwijać się i docierać do potrzebujących w tej właśnie formie, online. "Sztukę s pokoju" traktujemy jak raczkujące dziecko, któremu dopiero stworzymy warunki do rozwoju, rozkwitu i angażowania coraz większej liczby odbiorców. Nie stanie się bytem jednorazowym, który zniknie wraz z pandemią, ale elementem stałym, jednym z filarów działalności NMT. Serdecznie zapraszamy do oglądania, subskrybowania i udostępniania naszych materiałów. Będzie nam niezwykle miło :-)


artykuły
na blogu:


podcasty na blogu:

link do wersji PDF
(do pobrania):

webinar:

materiały filmowe na kanale You Tube:
- praca z ciałem
- praca z głosem  


Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci
Wróć do spisu treści