Gdziekolwiek bedziesz 2019 - NMT

Przejdź do treści
Poprzez prezentację spektaklu z różnych lokalizacjach miasta chcemy połączyć realizacje potrzeb społeczności tych wrocławian, których życie pozostaje ubogie w chwile i emocje warte zapamiętania. Dzięki realizacji spektaklu osoby z różnych względów wykluczone mogą w okolicy miejsca zamieszkania, w przystępnej formie skorzystać z oferty kulturalnej miasta. Wydaje się zasadnym podjęcie wysiłku bezpośredniego wyjścia do takich osób i realizacji zadań na ich terenach lub miejscach, które jednoznacznie nie kojarzą się z kulturą wysoką. Małymi krokami, w środowisku bardziej dla osób wykluczonych przyjaznym, można włączać takie społeczności w proces obcowania z kulturą. Dodatkowo wyjście ze ścisłego centrum Wrocławia i realizacja zadania bezpośrednio na terenach osiedli, na których mieszkają grupy docelowe pozytywnie wpływają na wizerunek tych osiedli oraz integrują zamieszkującą je społeczność. Realizacja zadania na osiedlach wzbogaci życie mieszkańców, którzy spojrzą na kulturę, jak na codzienną potrzebę. Nie od święta.

Przeprowadzenie spektaklu w powyższej formie pozytywnie i efektywnie wpłynie na poziom wiedzy i zainteresowania kulturą, dorobkiem artystów oraz historią Polski wśród odbiorców. Zostanie zrealizowany cel propagowania rodzimej twórczości, poprzez wykorzystanie dorobku polskich artystów. Jednocześnie interdyscyplinarność widowiska,na które składać się będzie śpiew, aranżacja utworów, recytacja, taniec pozytywnie wpłynie na ich odbiór. Przystępna forma na wysokim artystycznym poziomie oraz atrakcyjność przekazu są kluczowe w kontakcie z niedoświadczonym widzem lub takim, którego dotychczasowe doświadczenia rozczarowywały, były niezrozumiałe. Atrakcyjność widowiska przełoży się na poziom świadomości odbiorców,ich identyfikacji z wzbudzanymi uczuciami, a także pozwoli na wyrabianie własnego gustu artystycznego. • 14.12.2019, godz.19.30
 • 17.12.2019, godz.19.30

w Centrum Inicjatyw Artystycznych, Tęczowa 79/81
wstęp wolny

GDZIEKOLWIEK BĘDZIESZ ...
spektakl inspirowany twórczością Marka Grechuty
opis:
Historia spektaklu nawiązuje w sposób luźny do wędrówki bohatera Boskiej Komedii Dantego oraz do powieści L.Carrolla ''Alicja po drugiej stronie lustra''. Na bramie piekła (w wizji Dantego) widnieje napis: ''Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie''. Na wrotach do świata wykreowanego w spektaklu inskrypcja brzmiałaby ''Odzyskacie nadzieję, wy, którzy wchodzicie''.
Tytułowa Alicja trafia do świata, który wykreował Dante, a towarzyszą jej piosenki Marka Grechuty.
Twórczość Grechuty staje się przyczynkiem do odzyskiwania nadziei, dla nas - wykonawców i dla widzów, którzy wraz z nami i Alicją przemierzają krainy piekła po drugiej stronie lustra. Druga strona lustra to przejście do wewnętrznego, alegorycznego i nieuchwytnego, ale pięknego świata. Świata wyobraźni, sztuki, świata wewnątrz nas, gdzie wszystko staje się możliwe, gdzie zawsze możemy się schronić.
„W ogrodach pamięci, w pałacu sennych marzeń, tam…” wszystko jest możliwe! •        30.08.2019

  Centrum Historii Zajezdnia
  ul. Grabiszyńska 184
  wstęp wolny

  SERWUS FRYDERYK !
  komedia w klimacie przedwojennej Warszawy
opis:
to opowieść o miłości, zdradzie i celebrytach tamtych czasów.
W garderobie teatrzyku Figaro spotykają się wielkie gwiazdy sceny kabaretowej – Hanka Ordonówna, Mira Zimińska, Zofia Terné i Stefania Grodzieńska.
Biorą udział w próbie. Program reżyseruje Fryderyk Jarosy.
Każda z Pań jest / była uwikłana w osobistą relację z Fryderykiem.
Co z tego wyniknie ? - wiele zabawnych i absurdalnych sytuacji.
Ale o tym przekonajcie się sami.

reżyseria i choreografia : Ewa Staroń
muzyka : Elżbieta Sokołowska i Zuzanna Talik
obsada : Aneta Ciesielska, Katarzyna Cieślińska, Joanna Potkowska, Ewa Staroń
głos Fryderyka: Marcin Misiura

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową komedię muzyczną w klimacie przedwojennej Warszawy.
 • 30.06.2019, godz. 20.30
  w Sercu Szczepina, skwer św.Damiana De Veuster
  wstęp wolny


  KALINOWE LISTY
  spektakl muzyczny inspirowany biografią i twórczością Kaliny Jędrusik
opis:
„Pierwsza polska seksbomba” – tak mówiła o niej Agnieszka Osiecka. Najchętniej grała role femmes fatales, ale prócz niezapomnianych ról filmowych, zostawiła także wiele piosenek.
28 czerwca będziemy mieli okazję przypomnieć je sobie na spektaklu muzycznym poświęconym artystce.
Niezwykłe, inteligentne i zabawne teksty piosenek Kaliny zostaną podane w formie historii listów dwóch przyjaciółek, które dzieląc się swoimi przeżyciami wyrażają jednocześnie swoje obawy, nadzieje i oczekiwania związane z miłością, szczęściem, życiem. Podczas koncertu pojawią się piosenki autorstwa mistrzów słowa, m.in. Agnieszki Osieckiej czy Jeremiego Przybory.
Z przekąsem, z humorem i seksapilem artystki przedstawią twórczość wspaniałej, utalentowanej kobiety, która zachwyca pokolenia.

reżyseria i choreografia: Ewa Staroń
przygotowanie piosenek : Arnika Dobras
muzyka: Elżbieta Sokołowska, Kamil Grabowski
występują :  Joanna Potkowska, Ewa Staroń
 • 13.04.2019, godz. 14.00
  MCUS ul. Mączna 3
  wstęp wolny

  MAYN SHTETELE
  musical inspirowany kulturą żydowską
opis:
Bohaterkami spektaklu są żydowskie kobiety. Jest środek wojny. Przyglądamy się codzienności w ciasnych murach jednego z gett, tuż przed jego likwidacją. Kobiety snują przeróżne opowieści o dotychczasowym życiu utrwalonym we wspomnieniach, a także o problemach dnia codziennego, marzeniach, planach. W spektaklu żydowski humor przeplata się ze scenami dramatycznymi. Bohaterkom poza śmiechem i poczuciem wspólnoty towarzyszą cierpienie, strach i niepewność jutra. Kobiety starają się za wszelką cenę nie utracić siły, ducha walki, nadziei. Pieśni towarzyszą trudnym czasom, niosą otuchę. Są częścią naszego wspólnego dziedzictwa. Piękne melodie i mądre słowa długo zostają w pamięci widzów. Z wielką przyjemnością zapraszamy do zanurzenia się w ich uniwersalny przekaz. ,,Mayn Shtetele / pieśni z getta jest doskonałym przykładem tego, jak można zrobić przedstawienie, mając naprawdę minimalne środki finansowe i techniczne. Wystarczy wprawnie posługiwać się narzędziami, które szczodrze oferuje sztuka teatralna. Trochę wprawy, pomysłu i kolumna będąca częścią architektury scenicznej za pomocą strużki światła zamienia się w latarnię, a całe miejsce nagle staje się opuszczonym przystankiem, na którym samotna kobieta śpiewa: „Biedni też chcą żyć / Kochać śpiewać śnić / Nie wybiera biedak / Nieba które jest z nim”.spektakle sfinansowane ze środków Gminy Miasta Wrocław
Wróć do spisu treści